Boğaz'a yeni bir lüks butik otel geldi. Genç kadın girişimci Selda Uluğ'un hayata geçirdiği Su Merdum Boutique Hotel, Beylerbeyi'nde hizmete girdi. Adını Farsça'da gözbebeği anlamına gelen Merdum kelimesinden alan 13 lüks odalı otel 15 milyon dolara mal oldu.

İstanbul'da Boğaz hattında sayıları giderek artan lüks butik otellere bir yenisi daha eklendi. Genç kadın girişimci Selda Uluğ'un projesi olan Su Merdum Boutique Hotel, Anadolu Yakası'nda hizmete girdi. Beylerbeyi'nde yer alan ve toplam 13 odası bulunan otel için yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Otelde konaklama fiyatları 300 Euro ile 2.000 Euro arasında değişiyor. Sakine Hanım Köşkü'nün restore edilmesiyle hayata geçirilen proje Osmanlı esintileri taşıyor. 

Tarihi dokuya sadık kalınarak restore edilen köşk, Neo-Osmanlı tarzında dekore edildi. Odalardaki altın kaplamalı muslukları ile dikkat çeken otelde kullanılan avizeler kristal. Otelin duvarlarını süsleyen tablolar ile diğer bazı aksesuarlar da Fransa'dan getirtildi. Tarihi ağaçlarla çevrili bahçesi 1.5 dönüm içinde olan otelde açık yüzme havuzu da bulunuyor. Otel bünyesinde SPA hizmeti de veriliyor. 

ACILIS KOKTEYLI, SERVIS VE MUTFAK SISTEMLERI, PERSONEL EGITIMLERI “KOORD. HAS ASCIBASIMIZ AHMET OZDEMIR’DEN”

Has aşçıbaşı Ahmet Özdemir; Mesleki hayatında bu güne kadar sadece kendi imkânları dahilinde Osmanlı Saray Mutfağı ve Türk mutfağının gönül elçisi olarak; 3 kıta, 17 ülke ve 101 şehir dolaşarak 261.000 km kat etti. 16 ulusal yerli ve yabancı televizyon kanalına mesleki sunum yaptı, 146 yerli ve yabancı, gazete ve dergi de yazılı haberi çıktı, 11 makale, 114 mesleki ve turizm ile ilgili köşe yazısı yazdı. İngilizce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca bilen Özdemir Meslekteki serüveninde 26. yılını geride bıraktı.

Bugüne kadar Dünyada; Türkiye’de 8 ayrı Delux tatil köyü ve 5 yıldızlı otel, İngiltere’de 2, Amerika da 12, Türkiye’de 3, Belçika’da 1 olmak üzere Uluslararası mutfaklar üzerine toplam bütçesi 2 milyon ile 8 milyon dolar arasında değişen 18 vip Fine Dining Restoranın ilk açılışlarını gerçekleştirerek yeni şefler yetiştirip görevi onlara devretti.

Son 11 yılını Uluslararası standartlara sahip; Avrupa, Asya ülkeleri ve ABD’deki çalışmaları arasında Washington Dc, Cenevre, Londra, Kuala Lumpur, New York, Ohio, Brüksel, Beringen, Rotterdam, California, Berlin, Viyana, Virginia, Boston ve Florida eyaletleri ve dünyanın birçok ünlü şehrinde Fine Dining restoranların, 5 yıldızlı oteller ve Delux tatil köylerinin özel kontratlar ile talebe göre; 4 yada 8 haftalık, 6 aylık ve 1 yıl süreli eğitimler vererek büyük açılışlarını gerçekleştirdi.

Tüm mutfak, Servis ve alacar-te bölümlerinin standartları taşımak amacıyla yiyecek ve içecek menülerini yaparak reçetelerini oluşturur. Akdeniz, Osmanlı, Türk, Amerikan ve İtalyan mutfakları üzerine ve şehir içi otelcilik, sezonluk turizm, banquet, protokol, ziyafet ile ilgili işletmelere Hizmeti devam ettirecek mevcut mutfak ve servis personellerini kısa sureli eğitimlerle profesyonel hale getirip yeni şefleri yetiştirerek hizmeti onlara devretti..

Turizmde yüksek uluslararası deneyimi olan ünlü şef Ahmet ÖZDEMİR, Amasya Merzifon`da Bedesten Osmanlı Mutfağının “http://www.bedestenosmanli.com”  açılışını da gerçekleştirip dünyaya tanıtarak 400 yıllık Osmanlıya ait tarihi bir binayı da insanların hizmetine sundu ve hemen arkasından Belçika Beringen ‘de  “http://www.hunkar.eu” Avrupa’ya örnek Hünkâr Osmanlı ve Türk Mutfağını da başta patentli yemeklerinden topuz kebabı ve saltanat sahanı olmak üzere kendi kimliğine uygun yine sahsına münhasır essiz lezzetlerle ve bizzat hissedarı olarak gurbetçilerimize bu heyecanı yaşattı.

Son olarak ise Japonya’daki 2.8 milyon dolarlık sır gibi sakladığı projesinin ilgili kurumlardaki 3. Ve son kurul tarafından onaylanmasını beklerken İstanbul’da tamamen Osmanlı mimarisine sahip tarihi köşkühttp://sumerdum.com  Su Merdum Butique Hoteli ve ayni zamanda Osmanlı restoranını hizmete açarak İstanbul’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor.

“İlgili tanıtım videosunu tıklayarak izleyebilirsiniz.”

Sefin ilgili sosyal sitesi:

https://www.facebook.com/ustadanimatbahihas

 “KOORD. HAS ASCIBASIMIZ “AHMET OZDEMIR” İLE SÖYLEŞİMİZDE;

 “Tüm dostlarıma Teşekkür ederim. çok güzel bir açılış kokteyli oldu. Allaha bin şükür gereğini yeni yetiştireceğim ekibimle birlikte misafirlerimizin dediklerine göre yerine getirdik. işletme genel müdürü Sn. Mehmet R. Korkmaz bey ile çalışmanın çok zevkli olduğunu belirtmek isterim. İstanbul’a yeni bir hareket geleceği kesin, bilgi ve tecrübelerim dahilinde alanımda ülke turizmimize elimden gelen katkıyı sağlamaya mecburum.  Bu vesile ile Su Merdum Butique Hotel’i konseptine, manevi değerine ve kendisine güvenen insanların sorumluluğunu da dikkate alarak her yönü ile Türkiye’de örnek alınması gereken bir marka yapmak için elimden geleni yapacağım. Allah herkesin gönlüne göre versin diyorum. Servis ve Mutfak personel eğitimleri, menü çalışmaları, hotel çalışma sistemi ve aktivite program hazırlıkları bitene kadar istanbuldayim."4 yada 5 aylık sure zarfında İstanbul’da çalışmalarına devam edecek” dedi.

YENİ OTEL PROJELERİ GELECEK

İnşaat sektörün iddialı firmalarından Otyum İnşaat'ın da sahibi olan Selda Uluğ, Su Merdum Boutique Hotel projesiyle turizm sektörüne adım atmış olacak. Selda Uluğ, otelin 2.5 yıllık bir yatırım sürecinden sonra hizmete girdiğini belirterek, dekorasyonla bizzat ilgilendiğini söyledi. "Bu otel benim gözbebeğim" diyen Uluğ, SU 'nun Selda Uluğ'un baş harfleri olduğuna, Merdum'un da Farsça'da gözbebeği anlamına geldiğine dikkat çekti. Bu projenin başlangıç olduğunu belirten Uluğ, yeni otel projelerinin devam edeceğini kaydetti. 

HEDEF ZİNCİRLEŞMEK

Otelcilik alanında zincirleşme hedefi olduğunu ifade eden Uluğ, yeni projelerle ilgili şu bilgileri verdi: "Balat, Gayrettepe ve Kavacık'da yerlerimiz var. Son dönemin popüler semti Karaköy'de de yer araştırıyoruz. Bu yerlerde de otel projelerimiz olacak. Kavacık'ta içinde alışveriş merkezi de olan bir otel planlıyoruz. Gayrettepe'de 150-200 odalı residans tarzı bir proje hedefimiz var. Balat'taki butik bir proje olarak. Yani otelcilikte zincir olmayı hedefliyoruz."

 

OSMANLI SARAYI ESİNTİLERİ.

Su Merdum'un her kesime açık olduklarını vurgulayan Uluğ, ana hedef kitlelerinin ise Arap, Azeri, Rus ve Avrupalı işadamları olduğunu ifade eden Uluğ, otelde VIP hizmet sunduklarını dile getirdi. "Amacımız İstanbul'da bulunan yerli ve yabancı turistlere, işadamlarına, firma toplantılarına hizmet vermek ve sektörde öncü olmak" diyen Uluğ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tarihte bir gezintiye çıkmış gibi Osmanlı ihtişamını hissedeceğiniz ve Osmanlı sultanlarının adını taşıyan 13 lüks odaya sahip Su Merdum Boutique Hotel misafirlerine 7-24 kalite odaklı hizmet sunuyor. Misafirlerin her türlü ihtiyacı ve konforu düşünülerek hazılanan odalarda; jakuzi, özel kasa, özel güvenlik sistemi, Led TV, Sattelite uydu yayını ve ücretsiz Wi-fi hizmeti bulunuyor. Ön bölümü hareketli, altı masalık dizaynı ile Terrace by Merdum bölümünde Boğaz'ın silüeti izlenebilir. Su Merdum Boutique Hotel' e karadan ulaşım yanında, özel iskelesinden tekne ile denizden de ulaşım kolaylığı da sunuyoruz.."

Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyac duyan kişi ve kurumlara yiyecek ve içecek alanlarında  restoran ve konaklama ve  işletmelerine belirtilen konularda osmanlı ve türk mutfağı, osmanlı saray mutfağı, anadolu mutfağı konseptlerinde uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğü konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar telefonumdan (+90 532 100 18 22) veya akdenizsef@gmail.com @mail adresimden Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile bağlantıya geçebilirler..

Kaynak: http://www.gundem.be/tr/turkiye/has-ascibasi-yine-acti

Haberler