Home Page

Topuz Kebab® Lisans Anlaşması

Topuz Kebab® Lisans Anlaşması

 
Topuz Kebab® Lisans Anlaşma Metni- Topuz kebabın mucidi şef Ahmet ÖZDEMİRTopuz Kebab® Lisans Anlaşma Metni
 
Bir Osmanlı Ve Türk Markası Olarak Topuz Kebabının, Uluslararası Vıp Standartları Taşıyan Restoranlara 1-3-5 Yıllık Lisanslı Kullanıcı Hakkı İle Satısını Da Yapmaktayız. İsteyen Kişi Yada Kurumlar İletişim Bilgilerimizden Bize Ulaşabilirler. 
 
Meşhur Osmanlı ve Türk mutfağı için özel icat edilmiş topuz kebabının "mucidi has aşçıbaşı Ahmet Özdemir" dir.
 
Topuz kebap, içerik tedarikçileri, patent hakları, tasarım tescilli, marka tescilli uluslararası yasalarınca korunmaktadır. sahiplerinden izinsiz üretilmesi, servis edilmesi ve satışa sunulması yasaktır. 
 
ihlal edenler yasalar gereği paraya çevrilemeyen 2 yıl hapis cezası ile cezalandırılırlar…!
 
Lisans Anlaşma metni ve ücretler aşağıdaki gibidir:
 
TOPUZ KEBAB® LISANS ANLASMASIDIR
 
01-
Marka hakkı Ahmet ozdemir’e ait olup lisans verilen kişi ve kuruluşlar üçüncü kişi ve kurumlara lisans veremez. Verilecek olan patent lisansı 3.kişilere lisans yolu ile verilemeyecek, devredilemeyecektir. ayni kisi yada kuruma ait baska isyerlerinde de kullanılamaz, lisans sadece verildiği isletmede kullanilabilir.
 
02-
Topuz kebabında kullanılan bütün görsel ekipmanlar Endüstriyel tasarım tescili ile korunmaktadır.Verilecek olan tasarım lisansı lisans süresi boyunca geçerli olup sure bitişi ile birlikte ürünlerin kullanım hakkı sona erecektir. 
 
03-
Ahmet ozdemir’e ait olan marka, patent ve Endüstriyel Tasarım tescili hakları ve bu hakların koruma sağladığı içerikler 3. Kişi ve kurumlarla paylaşılamaz. Paylaşıldığı taktirde lisans alan kurum/kişi 100 bin TL para cezasını ödemeyi taahhüt eder.
 
04-
Lisans alan kişi/kurum lisans süresince marka patent ve tasarım tescillerine ait ürün,içerik ve isim hakları kullanım zorunluluğu mevcut olup yan ürünler veya farklı pişirme yöntemleri kullanılamaz.
 
05-
Lisans alan kişi/kurum lisans süresince reklam amaçlı bastıracağı sureli süresiz tüm yayınlarında,menülerinde, vereceği sözlü yazılı tüm demeçlerinde Sınai Hakların tamamının Has Ascıbası Ahmet Ozdemir’e e ait olduğunu belirtmek zorundadır.
 
06-
Ürün pişirme yöntemi Patent koruması altında olup 20 yıl sure ile tescillidir. Pişirme yönteminde kullanılan usul ve esaslar Lisans alacak firmaya lisans süresi boyunca kullanma hakkı sağlayacak olup lisans süresi sonunda bu hak sona erecektir.
 
07-
Lisans almak isteyen kisi yada kuruluş sigortalı ascisini ilk etapta 15 gün ikinci etapta ise yetersiz gorulduğu takdirde ikinci bir 15 gün Ahmet ozdemir’e' na denetiminde eğitime göndermek zorundadır. yine basarisiz olduğu takdirde Ucuncu bir defa başka bir asci tayin etmek zorunluluğu vardır. Eğitim suresince soz konusu personelin kalacak ev masrafları lisans almak isteyen kisi yada kuruluşa aittir. yiyecek masrafları ise Ahmet ozdemir’ ait alacaktır.
 
08-
Topuz kebab’in özel tabağı üretme ve satma hakki sadece Ahmet ozdemir’e aittir. Tabakların yetersiz kalması durumunda lisans hakki olan isletme sadece Ahmet ozdemir’e' na den tabak satın alabilir. kendisi sahip olduğu imkanlarda başka yerlerden topuz tabağı alamaz, yaptıramaz, temin edemez.
 
09-
Lisans hakki olan isletme Topuz kebab hakkında; eğitim verme, tabakta fiziksel degisiklik yapma, urun yelpazesini degistirme, belirtilen isletme haricinde kendisine ait olan  veya olmayan başka bir isletmede servis etme veya bulundurma haklarına sahip degildir. Lisans sadece verildiği isletmede ve belirtilmiş olan kurallarla geçerlidir. aksi takdirde ikinci ve ucuncu kisiler Topuz kebab ve lisansı hakkındaki sahip oldukları hakları kaybederler.
 
10-
Lisans hakki olan kisi yada kuruluş yapmiş olduğu yemeğin (Topuz kebab) her turlu saglık ve hijyen kurallarindan sorumludur. bu konuda ortaya çıkabilecek (gıda zehirlenmesi) maddi manevi tazminat davası yada mahkemelik durumlarda kendileri bizzat sorumludurlar.
 
11-
Topuz kebabi:
dana bonfile, antrikot, kuzu pirzolası, tavuk gogsu ve tavuk budu olarak 5 çeşit etten oluşur. garnitor olarak ise geleneksel ic pilavı ızgarada pişirilmiş domates, kirmizi ve yeşil taze biber piyaz soğandır. yanında verilen sosları ise  kahverengi sos, acili domates sos ve hardalli sos olarak uc cesittir. Topuz kebab ta kullanılacak olan her uc sosu da bedesten osmanli mutfagindan almak zorundadir. urunun uzerinde bulunan et ve sos cesitlerinde de herhangi bir degisiklige gidemez.
 
12-
Topuz kebab en az 2 tabak olarak lisanslandirilir. Lisans talep eden isletme sandalye ve masa sayisina gore daha fazla tabak talep edebilir.  fiyatlandırmalar asagidaki gibidir. tabak fiyatlari lisans ucretine dahil degildir.
 
13-
Lisans hakkına sahip olan isletme:
 a)-2 yil sonra  lisansini yenilediği takdirde ayni fiyata 2.5 yillik lisans hakki verilecektir.
 b)-2.5 yil sonra  lisansini yeniledigi takdirde ayni fiyata 3 yillik lisans hakki verilecektir.
 c)-3 yil sonra  lisansini yeniledigi takdirde ayni fiyata 3.5 yillik lisans hakki verilecektir.
 d)-3.5 yil sonra  lisansini yeniledigi takdirde ayni fiyata 4 yillik lisans hakki verilecektir.
 
 ...................................... ‘ne …………..KULLANILMAK UZERE ................ YILLIGINA .......................... YE TOPUZ KEBAB LISANSI VERILMISTIR.
 
is bu anlaşma 4 sayfadan ve 13 maddeden oluşur.
 
Tüm anlaşmazlıklarda Antalya-Alanya mahkemeleri yetkilidir.
 
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR
Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı 
Türkçe Web sitem:
http://hasascibasiahmetozdemir.com
İngilizce Web sitem: 
https://gastronomyconsultation.com
 
 
Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Anadolu mutfağı, Akdeniz mutfağı, menü planlama, konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak;
 
Yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğüYeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?, Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?, Menü DanışmanlığıRestoran Yönetimi, Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?, Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?, Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!! konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...
 

Topuz Kebab® Lisans Anlaşması