Home Page

Restoran Ve Otel Mutfağı Danışmanlığı

Restoran Ve Otel Mutfağı Danışmanlığı

 
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR Uluslararası Ve Kıtalararası  Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül ElçisiGastronomi dünyasının sınırları olmayan seyahatinde, Koord. Şef Ahmet Özdemir olarak, yılların getirdiği derin tecrübe ve bilgi birikimiyle sizlere Danışmanlık Paketlerim içerisinde uluslararası ve kıtalararası otel mutfağı, restoran ve mutfak danışmanlığı hizmeti sunuyorum. 
 
Türk mutfağı ve uluslararası "ünlü mutfaklar" hakkında dünya çapında danışmanlık  veren biri olarak, Yiyecek İçecek İşletmeciliğinde hizmet alanlarım içerisinde bulunan uluslararası mutfakların, her biri kendi hikayesine sahip lezzetlerini, modern sunumlarla harmanlayarak, konuklarınıza unutulmaz bir damak ziyafeti vaad ediyorum. 
 
Yeni restoran projelerinizden menü planlamasına, endüstriyel mutfak tasarımından kriz yönetimi ve risk yönetimi analizlerine kadar geniş bir yelpazede, markanızın parlaması ve Misafir Memnuniyetini zirveye taşıması için inovatif ve sürdürülebilir çözümler geliştiriyorum. 
 
Gastronomide Misafirlerin Restoranları Tercih Etme Sebepleri derinlemesine analiz ederek, her restoranın ve mutfağın benzersiz kimliğini ortaya çıkarmak için çalışıyorum. Son trendlere sahip gastronomi danışmanlığı çeşitlerinde mükemmeliyetçilik ilkesiyle hareket ederek, sizlere sadece bir hizmet değil, markanızın geleceğini şekillendirecek bir yol arkadaşlığı sunuyorum.
 
Yiyecek, içecek ve konaklama sektöründe gerçekte ayrı ayrı departmanlar olan ama bir biri ile bir bütün olarak birleştiği takdirde başarıya ulaşan mutfak ve servis departmanlarında çalışabilmek için "İnovasyon" ve İnovasyon türleri dikkate alındığında işletmenizin geleceği için özel meziyetler gereklidir.
 
Bu konuda mutfaktaki el becerisi, lezzeti oluşturan "mecazi" anlamda El Ayarında Steak Pişirme Teknikleri örneğindeki gibi mesleki eğitim ve bilgi doğrultusunda deneyim zanaatkarlık ile sonuçlanan başarı zirvelerini oluşturur.
 
Topuz Kebab®Uluslararası ve kıtalararası yiyecek ve içecek danışmanlığı ve yüksek restoranlardaki menü danışmanlığı ve diğer danışmanlıklarımda hizmet alanlarım içerisinde yüksek restoranlar ve restoran grupları, butik oteller, 4 ve 5 yıldızlı oteller yada otel grupları yer alır.
 
Bizim mesleğimizde özel istek olduktan sonra her türlü bilgi eksikliği giderilir. 
 
İşletme sahibi talep ettiği takdirde Online restoran ve mutfak danışmanlığı görüşmemden sonra gerekirse bizzat işletmeye gelerek "izlenim" olarak incelemelerde bulunur tavsiyelerimi belirtirim. Mutfak ve servis çalışanlarında kimin hangi bilgiye ihtiyacı olduğunu da görebilmek ayrı bir beceri gerektirdiği için ilgili işletme yöneticileri raporlar hazırlarım. İlgili işletmeler, Restoranların Vazgeçilmez Olması ve en başarılı restoranlara yada otel mutfaklarına sahip olabilmek, hedefleri ve amaçları doğrultusunda hizmet verdiğim farklı alanlarda tarafımdan gastronomi danışmanlığı çeşitlerinde hizmet alırlar.
 
Bu hizmetler bazen sadece danışmanlık hizmetinden öte mesleki eğitimler ve bire-bir tatbik ile başarı odaklı hedeflerine ulaşır. 
 
İlgili eğitimlerin hangilerinin olması gerektiğine gerekli tespitlerden sonra bazen konuya vakıf, gerekli deneyim sahibi danışmanlar karar verir, bazen de alanında tecrübeli işletme sahipleri. Sonuçta Misafir Memnuniyeti yada Misafir Sadakati odaklı gastronomide hizmet kalitesinin yükseltilmesi veya Misafir Deneyiminde verilen hizmetlerin Sürdürülebilir hale getirilmesi hedefini taşır.
 
Önemli Not:
İnşaat aşamasından büyük açılışa kadar koordinatörlüğünü yaptığım "son çalışmam olan" Lagos şehrindeki son çalışmam olan Elysium LAGOS çalışmalarımı inceleyebilirisiniz... Lagos Elysium grup bünyesindeki fine dining menüler, bahçe restoran menüleri, bistro restoran menüleri ve degüstasyon menülerinide görmek sizin için önemli olabilir...
 
 
Aşağıda belirtilmiş olan mutfaklarda örnek restoran menüleri yapımı, analizi, tasarımı veya A'dan Z' ye işyerinin desteğe ihtiyaç duyduğu bire bir mesleki eğitim uygulamalı hizmetlerimde uluslararası ve kıtalararası mutfaklar alanında restoran ve mutfak konsept çeşitleri nelerdir?
 
* Zengin ve Köklü Osmanlı Saray Mutfağı Konsepti,
* Eski İstanbul Mutfağı Konsepti,
* Geleneksel Türk Mutfağı ve Milli Mutfak Hareketi Konsepti,
* Akdeniz Mutfağı ve Akdeniz Mutfakları,
* Vegan ve Vejetaryen Mutfağı,
* Geleneksel Anadolu Mutfağı Konsepti,
* Özel Tercihler İle Steak Restoranı Nasıl Açılır? "Dry Aged & Steakhouse" yaptırmak isyetenler,
* Asya ve Arap Mutfakları Konsepti,
* Hindistan Mutfağı Konsepti,
* Ünlü dünya mutfaklarından Nijerya Mutfak Kültürü hakkında çalışma yapmak isteyenler,
* Meşhur Avrupa mutfaklarından İspanya Mutfağı hakkında restoran açmak isteyenler,
* Ünlü mutfaklardan Rus Mutfağı hakkında çalışma yapmak isteyenler,
* Bilinen dünya mutfaklarından İtalyan Mutfağı hakkında menü yaptırmak isteyenler,
* Ünlü dünya mutfaklarından Fransız Mutfağı hakkında çalışma yapmak isteyenler,
* Kıtalararası Mutfak konsepti (Örnek: Ünlü Türk Şefi Ahmet Özdemir "Elysium" Lagos Restoranlarını Açtı)
 
Tüm bunlar öncelikte tarafımdan talep edilecek olan hizmet seçeneklerine göre şekillendirilir.
Herhangi bir işletme sahibi kişi yada kurumun tarafımdan hangi hizmeti yada hizmetleri istediği önemlidir. İhtiyaç duyulan konularda seçenekler fizibilitesini hazırladıktan sonra karşılıklı mutabakat doğrultusunda çalışma programımı zaman, maliyet ve "hedef" sonuçları ile birlikte sunarım.

Not:

*** Yukarıdaki Yazı içeriğinde etiketlenerek belirtilmiş olan konular ile ilgili alanlarda daha fazla bilgi ve gastronomi danışmanlığı hususunda hizmet alanlarım içerisinde bulunan başlıklarda destek almak için iletişim bilgilerimden tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz. ***
 
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR
Uluslararası Ve Kıtalararası 
Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı
Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi
 
Önemli not:
*** Zaman zaman gastronomi ve turizm trendleri üzerine kaleme aldığım mesleki yazılarımı'da inceleyebilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanlığı Ve Mutfak Danışmanlığı verdiğim resmi ingilizce web sitemide "alttaki resmi tıklayarak" inceleyebilirsiniz.
 
International And Intercontinental Restaurant Consultant and Kitchen Consultant
 
Bilgilendirme Notu:
Uluslararası Ve Kıtalararası Otel Ve Restoran Danışmanlık Paketlerim içerisinde bulunan ve Farklılıklar Taşıyan;
1- Seçeneklerin belirlendiği "Standart" Danışmanlık Paketi seçeneği,
2- Daha geniş hizmetler taşıyan "Gümüş" Danışmanlık Paketi alternatifi,
3- Eğitim ve şeflerin yetştirildiği "Altın" Danışmanlık Paketi seçeneği,
4- En baştan tüm sistemlerin hazırlandığı ve departmanların oluşturulduğu "Anahtar Teslimi" Danışmanlık Paketi alternatifi,
5- Otel ve Restoran İşletmelerinde Kriz Yönetimi Ve Risk Değerlendirme Danışmanlığı
6- Gastronomide Hizmet alanlarım içerisinde ve uzmanlık alanımda bulanan makalelerini yazdığım konularda "sınırsız seçimin" yapılabileceği "Platin" Danışmanlık Paketi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz...
 

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab

Has Aşçıbaşı-Ahmet Özdemir-Topuz Kebab