Home Page

Has Aşçıbaşı

Has Aşçıbaşı

 
yüzyılımızda ülkeler, sahip oldukları tarihi kültür değerleri , medeniyetleri, teknolojik ve ekonomik güçlerinin yanında mutfak kültürleri ile de değerlendirilmektedir. Günde 3 öğün yemek yiyen bir insan ve insanlar Dünyada artık farklılıklar aramaya başlamışlardır. 
 
Bizim mutfağımız, tarihimizden gelen lezzet miraslarımız ve bu alandaki zenginliğimiz ile de ülke tanıtımımıza ciddi katkılar kazandırabileceğimiz bir zamandayız. 
 
Şu an gerek ülkemizde gerekse yurt dışında bir çok restoran bizim mutfaklarımıza ait olduklarını ısrar etseler de, gerçekte Osmanlı ve Türk mutfağı kültürünü yansıtmamaktadırlar. 
 
Özellikle uzak doğu ve Avrupa ülkelerinden misafirlerimiz Türkiye’ye geldikleri zaman söz konusu restoranlarda Osmanlı ve Türk mutfağını arayıp umut ederken yine şaşkınlık verici bir durum olarak kendi mutfaklarının farklı versiyonları ile karşılaşmaktadırlar. 
 
Has AşçıbaşıOysa bu insanlar tatile geldikleri ülkenin, kültür, mimari ve sosyal yaşam tarzı itibari ile birlikte mutfak kültürünü de keşfetmeye gelmişlerdir.  Bizi tercih etmelerindeki Anadolu kelimesi onlar için çok büyük beklentilere sahiptir. 
 
Bu kelimenin anlamını ülke misafirlerimize örf ve anene ‘lerimiz, sofra kültürümüz, tarihi lezzetlerimiz ve manevi değerlerimizi de göstererek yaşamak ve yaşatmak söz konusu alandaki işletmelerin ülkelerine karşı en büyük görevleridir. 
 
Mevcut işletmelerimizin gerçek Dünya standartlarında ve orijinal değerlerimizi, menüsü, dekorasyonu, konuya vakıf kişiler ve firmalar tarafından yapıldığı takdirde her alanda ülke Tanıtımlarımızı doğru bir şekilde daha da hızlandıracaktır. 
 
Bu konuda tarihi kültür miraslarımızın sergilendiği restoranların özellikle ilk etapta ülkemizin turizm şehirlerinde daha sonra ise Asya ve Avrupa ülkelerinde açılmasına ve mevcut işletmelerin gerekli eğitimlerle hizmet kalitesinin yükseltilerek menülerinin de mutfağımızdan Türkçe yemekler ile donatılmasına zaruretle ihtiyaç vardır.
 
Hem Asya’da hem de Avrupa’da fiziki ve kültürel olarak sınırları bulunan ülkemiz  birçok imparatorluğun kurularak yıkıldığı, dünyadaki kültür medeniyetlerinin başkentleri bulunan bizim coğrafyamız dünya ülkeleri tarafından da kıskanılarak hayranlıkla bakılan ve paha biçilemez bir değerdir. 
 
Tarihten gelen bu değerlerimizin farkında olarak gerçek zenginliğimiz ile Anadolu kimliğimizi hak etmiş olduğu bir şekilde ön planda tutarak “uluslararası yiyecek ve içecek danışmanlığı” adı altında hizmetinizdeyim. 
 
Yurt içinde ve yurt dışında gerek bize ait markalar ile gerekse yiyecek, içecek ve konaklama alanında işletmelere bünyemizde belirtilen hizmetleri vermekteyim.
 
 
Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Anadolu mutfağı, Akdeniz mutfağı, menü planlama, konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak;
 
Yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğüYeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?, Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?, Menü DanışmanlığıRestoran Yönetimi, Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?, Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?, Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!! konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...
 
ULUSLARARASI STANDARTLARA SAHIP V-I-P RESTORANLAR;
Yeni işletmeleri Konum ve konsept belirleyerek hizmete açmak
Servis ve mutfak kadrolarını oluşturmak.
İşletme sahibi tarafından istenilen personeli ihtiyaç duyulan alanda yetiştirmek.
Büyük açılışlarını yaparak 6 ay sure ile bizzat operasyonu yönetmek.
Zorda olan işletmeler için Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan değişiklikleri yapmak ve gerekli eğitimleri vermek.
 
Has Aşçıbaşı
5 YILDIZLI OTELLER VE DE LÜKS TATIL KÖYLERI ;
Yiyecek ve içecek kadrolarını oluşturmak. 
Calışma sistemine göre ana mutfak kurmak. 
Servis mutfaklarını ve servis alanlarını oluşturmak.
Mutfak ve servis hizmet personellerinin mesleki ve kariyer eğitimlerini vermek. 
Tesisin ihtiyaç duyduğu tüm yiyecek ve içecek menülerini konsepte göre oluşturmak. 
Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan eğitimleri vermek.
 
YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA ;
Resmi, gayri resmi festival ve organizasyonlar, dernek, kurum, kuruluş ve vakıf yemekleri, özel ve resmi mülklerde kokteyl, protokol, ziyafet ve iş yemekleri ve catering hizmetleri.
 
-gibi oluşumlarda istenilen konseptlerde bu boşluğu sahip olduğumuz profesyonel personel kadrosu, hizmet kalitemiz ile ; 3 kıta, 26 ülke, 101 metropol ‘de ve 350 bin km ‘yi aşan  yaşanmış mesleki tecrübelerimiz  ile ülke mutfağımıza, kimliğimize veAnadolu’nun tanıtımına yakışan Dünya standartlarına sahip işletmeler kazandırma çabası içeresindeyiz...
 
Sayın İlgili ; 
KISA ve UZUN vade’ de “anlaşmaya bağlı olarak” yiyecek, içecek sektöründeki işletmelere ihtiyaç duyulan alanlarda bire bir olmak kaydı ile operasyon bazında danışmanlık hizmeti veriyorum. Uluslararası standartlara sahip v-ı-p restoranlar için  “aşağıdaki tüm şartlar geçerlidir” 5 yıldızlı oteller ve de lüks tatil köylerinde ise “verecek oldugum hizmet sadece yiyecek ve içecek departmanlarını kapsar”
 
01 - inşaat aşamasından itibaren (………………………) Işletmesinin yön. kurulu tarafından uygun görülerek Koord. Exc. Chef  Ahmet Özdemirin yetkisine teslim edilen ve yetiştirilecek olan ana hizmet kadrosu ve ana temalar aşağıdaki gibidir;
 
A - (………………………) şirketinin işletme müdürü
B - Halk ile ilişkiler ve tanıtım müdürü
C - Ön muhasebe elemanı
D - Restoran şefi
E - Mutfak şefi
F - Rezervasyon ve karşılama hostesi
G - Kaptanlar “+++”
 
02 - Koord. Exc. Chef  Ahmet Özdemir ve (………………………) Işletmesinin yönetim kurulu ortak kararı ile çizilen konsept dahilinde yapılacak menüler aşağıdaki gibidir;
 
A - Yiyecek menüsü  
B - İçecek menüsü
C - Organizasyon menüleri  Tıklayınız.
D - Özel gün menüleri   Tıklayınız.
E - Vejeteryan menüsü
F - çocuk menüsü 
G - Açık büfe ve serme kahvaltı menüleri “+++”
 
Has Aşçıbaşı03 - Belirtilmiş olan tüm menüleri işletme açılmadan yapmak ve işletme açılışından sonraki en fazla 2 hafta süre içersinde cost controller “maliyet”  hesapları ile birlikte ön muhasebeye teslim etmek Koord. Exc. Chef  Ahmet Özdemir in gorevidir.
 
04 - Koord. Exc. Chef  Ahmet Özdemir her hafta (………………) Işletmesinin yönetim kuruluna “faaliyet raporu” verir. ilgili rapor ana temada aşağıdaki konuları kapsar;
 
A - Yapılan işler
B - Yapılacak işler
C - Başlayan ama bekleyen
D - problemli işler
E - şahsi görüş ve öneriler “+++”
 
05 - Departmanlar arası yönetim sisteminde  hiyerarşi ve disiplini tesis etmek amacı ile kullanılacak 18 farklı rapor, Tutanak, Form ve çizelgeleri hazırlayarak ilgili personellere teslim etmek.
 
06 - Tüm işletme yönetim sirkülerini oluşturmak. 
07 - Tüm personeller icin iş akisi gorev emirlerini hazırlamak. Tıklayınız
08 - Tüm Yiyecek ve içecek kadrolarını oluşturmak. 
09 - Calışma sistemine ve konsepte göre ana mutfak kurmak.
10 - Servis mutfaklarını ve servis alanlarını oluşturmak.
11 - Mutfak ve servis hizmet personellerinin mesleki ve kariyer eğitimlerini vermek. 
12 - Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan eğitimleri vermek.
13 - Minimum 6 aylık süre zarfında küçük ve büyük açılışları yaparak işletmeyi minimum sürede maksimum hizmet kalitesine ulaştırarak isletme  müdürü ve sahiplerine yetkilerini teslim etmek, karşılıklı mutabakat ile iş anlaşma metnindeki süreyi sonlandırmak.